Auto just siis, kui seda vajad ehk miks tasub ettevõttel liikuda omamiselt tarbimise poole?

Avis on toonud turule uue mobiilsuslahenduse, Avis Business. Tegemist on ärikliendile mõeldud teenusega, mis võimaldab ettevõttel kombineerida erinevaid liikumisviise. Rendi auto pooleks tunniks, päevaks või mitmeks aastaks – see kõik on nüüd mugavalt kättesaadav ühes rakenduses!

Püsikulu vs muutuvkulu 

Kulude juhtimine on ettevõtete jaoks äärmiselt oluline. “Liising on püsikulu, kuid sõiduki jagamine ja rentimine muutuvkulu. Mida vähem on püsikulusid, seda rohkem on ettevõttel paindlikkust oma rahavoogude juhtimisel,” põhjendab Avise juht Hardi Isok, miks tasub ettevõtetel liikuda auto omamiselt rentimise suunas. 

Kuid selleks, et kõik ettevõtte liikumisvajadused saaksid täidetud, ei piisa vaid ühest renditeenusest, tarvis on erinevaid liikumisvõimalusi, mida omavahel kombineerida. Ühel nädalal on vaja minna mõnele ärikohtumistele, kuid teisel on vaja liikumisvahendit igapäevaselt. MyAvis saigi loodud selleks, et seda äriklientidele võimaldada!

Idee sai alguse juba kolm aastat tagasi, kui Avise e-mobility meeskond käis üle Eesti erinevaid segmente testimas. “Tol ajal me veel ei teadnud, mis e-mobiilsus täpsemalt tähendab, kuid tundsime, et valdkond kõnetab meid ja tahame selles oma väljundi leida,” meenutab Isok. “Jõudsime ideeni luua rakendus, kus saab autot rentida päevaks, nädalaks ja kasvõi mitmeks aastaks.”

Üks leping, mitu teenust

Isoki sõnul ei taheta isiklikust töö- või eraautost loobuda, kuna kardetakse, et rendiauto pole kättesaadav hetkel, mil seda oleks vaja. MyAvis abil võid selle mure aga unustada. Äpi mugavas broneerimissüsteemis saad oma sõite ette planeerida kasvõi nädalaks – nii saad olla kindel, et ärikohtumisele minnes ootab sind alati hooldatud ja puhas auto. 

“Sõlmime kliendiga Avis Business lepingu ja loome rakenduses ettevõttele konto. Seejärel saabki ühe lepinguga kasutada kõiki Avise teenused ning maksta hiljem esitatud arvega; lühi- ja pikaajaline autorent, matkaauto rent, täisteenusliising ja Avis Now. Ehk autot saab rentida poolest tunnist kuni viie aastani,” räägib Isok. 

Üks MyAvis põhifookustest on olla kliendile võimalikult lähedal. “See tähendab, et klient ei tule meie juurde, vaid meie läheme tema juurde,” räägib Avise juht, et kliendi poolt broneeritud auto ootab teda broneeritud ajal ärihoone parklas. 

Samas saad Avise rendiautot kasutada ka ilma broneeringuta. “Rakenduse kaardil on näha, kas kuskil ärihoone juures on vaba autot. Praegu asuvad meie autod Avala ja Tammsaare ärihoonete parklas. Lähiajal on lisandumas veel koostööpartnereid,” täpsustab Isok ja lisab, et rendiauto tuleb alati tagastada samasse kohta, kust see võeti. 

Ettevõtte siseselt saab luua ka väiksemaid gruppe, kuhu saab kuutasu alusel liita autosid, mis on alati teie ärihoone kõrval ning mida näevad ja saavad kasutada vaid teatud inimesed. “Ja meie hoolitseme, et need oleksid alati hooldatud ja korras,” räägib Isok. 

Hea teada! Avis Businessi teenuseid saab kasutada ka erakliendina – sellisel juhul tuleb tasuda krediitkaardiga. 

Vajaduspõhine auto kasutamine

Isok usub, et lähitulevikus hakkavad ettevõtted kasutama erinevaid liikumisviise läbisegi ja et turule tuleb selleks ka mitmeid võimalusi. “MyAvis tagab ettevõtetele paindlikkuse ja võimaluse kombineerida erinevaid renditeenuseid,” lisab ta. “Pikemaks perioodiks võetud sõidukit saab ka kolleegidega jagada – see aitab ettevõttel tuntavalt kulusid kärpida.”

“Rahvusvahelised uuringud on näidanud, et üks jagatud auto katab kuni üheksat autot,” toob Isok veel ühe põhjuse, miks eelistada rentimist auto omamisele. “Autosid tekib meie teedele aina juurde ja me peame mõtlema, kuidas säästa ressursse ja teha oma sõite võimalikult säästlikult.”